SM 2009
 Strömstad-Tanum

 Bankgiro: 362-8435

  Epost till oss:
 info@osm2009.se

 Webbmaster:
 Bengt Bivrin

 Webbhotell:

SM-logo
Huvudsponsor(er):
STRÖMSTADS
KOMMUN


TANUMS
KOMMUN
Kosterhavets nationalpark

Resultat tidigare år

2008
Arrangör: Segrare:
Mariestads FK
H18 Jonas Leandersson, OK Tyr
D18 Maria Westher, OK Djerf
H20 Jerker Lysell, Rehns BK
D20 Beata Falk, Hagaby GoIF
H21 Emil Wingstedt, Växjö OK
D21 Lena Eliasson, Stora Tuna OK
Här finns alla resultat!

2007
Arrangör: Segrare:
FK Friskus-Varberg
IK Dran
OK Nackhe
H18 Jerker Lysell, Rehns BK
D18 Beata Falk, Hagaby GoIF
H20 Mikael Kristensson, OK Torfinn
D20 Eva Svensson, IFK Moras OK
H21 David Andersson, IK Hakarpspojkarna
D21 Helena Jansson, IF Hagen
Här finns resultatlistan från finalen!

2006
Arrangör: Segrare:
Pan-Kristianstad
FK Åsen
Härlövs IF
FK Göingarna
H18 Jerker Lysell, Rehns BK
D18 Lisa Larsen, Täby OK
H20 Mikael Kristensson, OK Torfinn
D20 Eva Svensson, IFK Moras OK
H21 Andrej Khramov, OK Pan-Kristianstad
D21 Emma Engstrand, Stora Tuna IK
Här finns hela resultatlistan!

2005
Arrangör: Segrare:
IFK Umeå H18 Patrik Karlsson, Växjö OK
D18 Jenny Lönnkvist, Tullinge SK
H20 Marcus Millegård, Sävedalens AIK
D20 Elin A Skantze, Järla IF OK
H21 Martin Johansson, IFK Mora OK
D21 Simone Niggli, Ulricehamns OK
Här finns hela resultatlistan!

2004
Arrangör: Segrare:
Lugnviks IF
OK Branten
Kramfors-Alliansen
H18 Fredrik Johansson, OK Kullingshof
D18 Eva Svensson, IFK Moras OK
H20 Anders Holmberg, Järla IF OK
D20 Helena Jansson, IF Hagen
H21 Jonas Pilblad, OK Skogsfalken
D21 Anna Mårsell, Linköpings OK
Här finns hela resultatlistan!

2003
Arrangör: Segrare:
Kristinehamns SOK H18 Martin Härberg, Järla IF OK
D18 Helena Jansson, IF Hagen
H20 Martin Johansson, IFK Mora OK
D20 Anna Lampinen, Södertälje-Nykvarn Orientering
H21 Johan Näsman, IFK Lidingö SOK
D21 Elin Dahlstedt, Leksands OK
Här finns hela resultatlistan!

2002
Arrangör: Segrare:
Västerås SOK H18 Martin Härberg, Järla IF OK
D18 Helena Jansson, IF Hagen
H20 Emil Lauri, OK Tisaren
D20 Anna Lampinen, Södertälje-Nykvarn Orientering
H21 Håkan Eriksson, Malungs OK Skogsmårdarna
D21 Elin Dahlstedt, IFK Lindingö SOK
Här finns hela resultatlistan!
Silversponsor:

Unionen
Nordby Supermarket
Bohus-Dals Skogsplantor
Swedbank
Ramböll
Strömstad Bokhandel
SM Sport
Kosteradventure
TanumStrand
Folkhälsorådet
Godishuset
Simap
Strömstad Däck och Fälg Strömstad Trä
Guns Hälsokost Logo Vasco
  Ateljé Kvarnstugan

Skapad: 2008-04-30. Senast uppdaterad: 2008-05-07