Publiktävlingti 2009-07-28 13:56
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

   Pl    Rank Namn                   Klubb                         Tid Tvlmärk 



Öppen D18 Sprin 

    1         Steve McLean           GB Start                    14:29 B       
    2         Gry Granstedt          Halden SK                   15:35 B       
    3         Sanna Skoog            Kils OK                     17:34 B       
    4         Sigrid Ottestad-Hansen Gimle IF                    17:59 B       
    5         Mats Strandhagen       Göteborg-Majorna            18:34 B       
    6         Elisabeth Strandhagen  Göteborg-Majorna            19:12 B       
    7         Mattis Erenstsson      FK Göingarna                19:56 B       
    8         Ann Bergman            OK Ravinen                  20:02         
    9         Ulrika Backlund        Dalaportens OL              21:30         
   10         Anna Lindskog-Petterss Attunda                     22:08         
   11         Johannes Kuhlin        Göteborg-Majorna            22:18         
   12         Roland Hellberg        Täby OK                     23:03         
   13         Ann Laas               OK Skogshjortarna           23:23         
   14         Annika Kuhlin          Göteborg-Majorna            24:37         
   15         Maja Bergman           OK Ravinen                  30:09         
   16         Anna Skoog             Klubblös                    30:29         
   17         Inez Eklund            Skarpnäcks OL               54:35         

              Barbro Andersson       OK Skogshjortarna        Ej godk.         
              Malena Asheim Birkelan Halden SK                Ej godk.         
              Gunnel Nilsson         Malmö OK                 ej start         
              Moa Pettersson         OK Dacke                 ej start         



Öppen D20 Sprin 

    1         Pär Lundqvist          Hagaby GoIF                 18:01 B       
    2         Martina Valachová      OK Kåre                     18:44 B       
    3         Halvor Tandrevold      Fossum IF                   20:25 B       
    4         Arne Klintberg         Eksjö SOK                   21:10 B       
    5         Bente Landmark         Fossum IF                   21:46 B       
    6         Ina Persson            Hagaby GoIF                 22:03 B       
    7         Helena Pepa            Hagaby GoIF                 22:33 B       
    8         Ingrid Tandrevold      Fossum IF                   26:25         
    9         Katarina Östling       OK Skogshjortarna           28:33         
   10         Cathrine Karlsson      Hagaby GoIF                 31:10         
   11         Marie Svalbring        Målilla OK                  33:25         
   12         Eva Britt Maria Björkm OK Tyr                      34:38         
   13         Kerstin Engstrand      Rehns BK                    41:24         
   14         Bettina Edlund         IK Ymer                     42:30         

              Eirik Tandrevold       Fossum IF                Ej godk.         
              Eva Pettersson         OK Dacke                 ej start         



Öppen D21 Sprin 

    1         Kristoffer Jacobsen    IL Tyrving                  15:09 B       
    2         Svein Jacobsen         IL Tyrving                  17:58 B       
    3         Åsa Hellqvist          IFK Göteborg                19:13 B       
    4         Emelie Svalin          Vänersborgs SK              19:27 B       
    5         Lisa Ahnoff            Göteborg-Majorna OK         20:02 B       
    6         Frida Kjellberg        IFK Göteborg                20:40 B       
    7         Gunilla Karlsson       Växjö OK                    21:05         
    8         Annica Tholén          OK Skogshjortarna           21:38         
    9         Monica Knutsson        Sävedalens AIK              21:39         
   10         Charlotte Lindkvist    OK Denseln                  22:40         
   11         Linda Andersson        IFK Göteborg                23:00         
   12         Sandra Laars           IFK Göteborg                24:08         
   13         Åsa Wadensjö-Leo       Bredaryds SOK               24:40         
   14         Anders Axelsson        Sävedalens AIK              24:51         
   15         Linda Lövhammer        Strängnäs-Malmby OL         25:12         
   16         Lenka Klimplová        OK Kåre                     26:13         
   17         Thomas Nilsson         FK Göingarna                26:24         
   18         Tina Peterson          IFK Umeå                    26:42         
   19         Maria Nordvall         OK Kolmården                28:01         
   20         Gunilla Axelsson       Sävedalens AIK              29:18         
   21         Gunnel Ebba Tere Turpe Kvillebyns SK               29:27         
   22         Gabriella Axelsson     Idefjordens SK              29:37         
   23         Birgit Hansson         Herrestads AIF              32:22         
   24         Carina Rosén           Anneberg                    33:10         
   25         Britt-Marie Johanson   OK Skogsstjärnan            34:03         
   26         Martina Lindberg       IK Ymer                     35:37         
   27         Lene Nilsen            Viborg                      35:45         
   28         Maria Catova           OK Pan-Kristianstad         37:15         
   29         Birgitte Bach          Viborg                      40:04         
   30         Lena Lundorff          Viborg                      42:58         
   31         Göte Nathanaelsson     Ljungskile FK               52:02         
   32         Pia Gade               Viborg                      56:42         

              Ida-Maria Svensson     Sävedalens AIK           Ej godk.         
              Helle Nikkel           Viborg                   Ej godk.         
              Johan Berglund         Sävedalens AIK           Ej godk.         
              Susanne Berglund       Sävedalens AIK           Ej godk.         



Öppen H18 Sprin 

    1         Tom Fellbaum           GB Start                    16:44 B       
    2         Roger Hallgren         IFK Göteborg                17:00 B       
    3         Tomás Kos              OK Kåre                     17:27 B       
    4         Kenneth Svensson       Finnspångs SOK              17:30 B       
    5         Anders Enmark          Gävle OK                    17:46 B       
    6         Moa Enmark             Gävle OK                    17:47 B       
    7         Oldrich Kos            OK Kåre                     18:09 B       
    8         Tobiás Kamenický       OK Kåre                     18:26 B       
    9         Tom Ryan               OK Tyr                      18:27 B       
   10         Tobias Forsén          Tullinge SK                 18:40 B       
   11         Per Ögren              Bergnäsets AIK              18:50 B       
   12         Filip Záveský          OK Kåre                     19:00 B       
   13         Karl Larsson           Uddevalla OK                20:03 B       
   14         Anders Önerud          OK Ravinen                  20:43 B       
   15         Thomas Kullander       Sävedalens AIK              21:07 B       
   16         Per-Öivind Kindem      Gimle IF                    22:00 B       
   17         Jeronym Kamenický      OK Kåre                     22:19 B       
   18         Bert-Ove Larsson       Uddevalla OK                22:57 B       
   19         Johan Önerud           OK Ravinen                  23:37         
   20         Håkon Kindem           Gimle IF                    23:43         
   21         Sven-Åke Andersson     IF Rigor                    24:50         
   22         Anders Vegelius        Kungälvs OK                 26:19         
   23         Kent Bergman           OK Ravinen                  27:15         
   24         Anton Tholen           OK Skogshjortarna           29:15         
   25         Göran Eklund           Skarpnäcks OL               30:51         
   26         Gösta Forssen          Tullinge SK                 31:14         
   27         Sune Mentor            Göteborg-Majorna OK         33:59         
   28         Bertil Qvick           Kungälvs OK                 35:32         
   29         Olle Eklund            Skarpnäcks OL               53:28         

              Christer Nordström     OK Älvsjö-Örby           Ej godk.         
              Emanuel Klerfeldt      Klubblös                 Ej godk.         
              Helen Larsson          Uddevalla OK             Ej godk.         
              Lennart Nilsson        Malmö OK                 ej start         



Öppen H20 Sprin 

    1         Mikael Backlund        Dalaportens OL              22:36 B       
    2         Anders Svalbring       Målilla OK                  24:39 B       
    3         Josef Svalbring        Målilla OK                  24:40 B       
    4         Magnus Lindberg        IK Ymer                     26:55 B       
    5         Magnus Wall-Jungbjer   Göteborgs SK                32:01         
    6         Björn Bältsjö          Sävedalens AIK              32:59         

              Bror Jan Christe Engst Rehns BK                 Ej godk.         
              Radek Nožka            OK Kåre                  ej start         



Öppen H21 Sprin 

    1         Peter Öberg            OK Hällen                   15:52 B       
    2         Jimmy Birklin          Malungs OK                  16:59 B       
    3         Niklas Wrane           Söders SOL Tyresö           17:10 B       
    4         Anders Gustavsson      Uddevalla OK                17:20 B       
    5         Leif Helgman           OK Tyr                      17:55 B       
    6         Ben Chesters           GB Start                    18:29 B       
    7         Ulf Hylander           Nyköpings OK                18:39 B       
    8         Petter Björgul         Halden SK                   19:09 B       
    9         Gustav Östling         OK Skogshjortarna           19:21 B       
   10         Magnus Nordström       Kils OK                     19:36 B       
   11         Iain Embrey            GB Start                    19:56 B       
   12         Andres Laas            OK Skogshjortarna           20:30 B       
   13         Magnus Sterner         Strängnäs-Malmby OL         20:45 B       
   14         Sebastian Edlund       IK Ymer                     21:22         
   15         Tommy Nilsson          Söders SOL Tyresö           21:51         
   16         Keld Gade              Viborg                      22:21         
   17         Erik Jan-Olof Eriksson Anneberg                    22:27         
   18         Lars Hogedal           Vänersborgs SK              22:40         
   19         Ulf Palmér             Ulricehamns OK              23:13         
   20         Sören Andersson        IK Dran                     23:32         
   21         Lars-Olof Lundquist    Nybro OK                    23:33         
   22         Albin Östling          OK Skogshjortarna           23:44         
   23         Thomas Johansson       Lunds OK                    24:04         
   24         Roland Natanaelsson    Köping-Kolsva OK            25:43         
   25         Per Forsberg           OK Pan-Kristianstad         26:42         
   26         Jonas Nilsson          Uddevalla OK                26:56         
   27         Tobias Österlund       IK Ymer                     27:56         
   28         Tomas Karlsson         OK Skogshjortarna           28:03         
   29         Tore Nilsson           Uddevalla OK                28:43         
   30         Rudi Olvenmyr          OK Tyr                      29:26         
   31         Jörgen Halén           Trollhättans SOK            29:54         
   32         Jan Gustafsson         OK Tyr                      30:31         
   33         Stig Bazzett           Viborg                      30:45         
   34         Jan-Åke Karlsson       Hagaby GoIF                 31:53         
   35         Sven-Erik Skovsgård    Viborg                      32:23         
   36         Jonny Kitteröd         Gimle IF                    33:19         
   37         Ales Petrácek          OK Kåre                     35:35         
   38         Owe Olsson             OK Tyr                      38:46         
   39         Ronny Andersson        OK Skogshjortarna           41:57         
   40         Magnus Danielsson      Kvillebyns SK               44:21         
   41         Kerstin Mitchell       HOC                         44:34         
   42         Jonas Pettersson       IFK Umeå                    47:26         

              Mattias Modin          SK Örnen                 Ej godk.         
              Anders Dahlberg        Jönköpings OK            Ej godk.         
              Bengt-Olof Johansson   Stångenäs AIS            ej start         
              Simon Wegmüller        OK Rodhen                ej start         
              Johan Lindström        OK Landehof              ej start         
              Radek Procházka        OK Kåre                  ej start         
              Knut Ramtvedt          Sarpsborg OL             ej start         
              Henrik Undeland        IFK Göteborg             ej start